Informacje

Poniżej znajdują się zdjęcia lotnicze obrazujące trasę rajdu. Jedziemy po bezdrożach i lasach. Po kliknięciu na chorągiewki, ukazują się widoki zaznaczonych miejsc. Kliknij w dowolnym miejscu zdjęcia, aby je zamknąć.


foto foto foto
foto foto

Rajd 7–dniowy (ok. 150km) prowadzony przez doświadczonych instruktorów jeździectwa z Klubu Jeździeckiego i Stadniny Koni Państwa Ferensteinów na świetnych i sprawdzonych koniach. Czas spędzany na koniu, to około 4–6 godzin dziennie. Jest możliwość odbycia rajdu na bryczce, która towarzyszy jeźdźcom. Szlak rajdu zaczyna się w okolicach Sorkwit i kończy w Stadninie Koni w Gałkowie. Prowadzi wzdłuż górnej i środkowej części rzeki Krutyni przez przepiękną pagórkowatą okolicę, pełną lasów i dzikich jezior, w większości po Mazurskim Parku Krajobrazowym. Trasa jest zaplanowana tak, żeby przejechać przez najbardziej niedostępne i malownicze okolice rzeki. Omijane są wioski i drogi publiczne. Po drodze zaplanowane jest obejrzenie wielu ciekawostek związanych z ludżmi, którzy tu kiedyś żyli, bądź odwiedzali te miejsca, oraz z zakresu starej architektury (siedliska, leśniczówki, młyny, kapliczki), pomników przyrody, rezerwatów i przepięknych krajobrazów a także reliktów wojennych i budownictwa inżynieryjnego. Na pewno będzie również wiele spotkań ze zwierzętami żyjącymi dziko w lesie, a także żubrami (żyjącymi tu półdziko).

Jeden dzień, zaplanowany jako odpoczynkowy, jest przeznaczony na rejs statkiem po Wielkich Jeziorach Mazurskich, przepłynięcie przez starą śluzę – Guzianka, obejrzenie „z wody” Mikołajek i Rucianego–Nidy. Nie znaczy to, że będzie to dzień bez koni.

Noclegi są zaplanowane w najlepszych pensjonatach po drodze rajdu. Często są to urocze adaptacje starych budynków: dwór drewniany, murowany, stare siedlisko czy leśniczówka, położone nad jeziorami lub Krutynią w pobliżu puszczy.

Jeden lub dwa noclegi (w zależności od pogody) są zaplanowane w wygodnych, ciepłych namiotach przy ognisku nad brzegiem jeziora z zadowalającym zapleczem sanitarnym. Dwa ostatnie noclegi będą w Stadninie Koni Państwa Ferensteinów.ie będzie to proste) na zwycięzcę czeka wśród innych nagród, kwota w wysokości 500 EURO.

Ostatni planowany rajd zawiera dodatkową atrakcję – POGOŃ ZA LISEM. Jest on zakończony niezapomnianymi przeżyciami, prócz splendoru złapania lisa (a nie będzie to proste) na zwycięzcę czeka wśród innych nagród, nagroda w wysokości 500EURO.

Rajdy są organizowane dla grup 10 – 20 osobowych. Każdy uczestnik ma „swojego” konia, można odbyć rajd na bryczce, np. osoba towarzysząca nie jeździ konno lub nie ma odpowiedniej kondycji. Konie będą szykowane i siodłane przez obsługę rajdu. Noclegi w pokojach 2–osobowych z łazienkami w pensjonatach o wysokim standardzie. Śniadanie i kolacja są zaplanowane w miejscach noclegów. Ciepły posiłek w środku dnia (lunch) jest połączony z odpoczynkiem dla uczestników i koni i będzie „na łonie natury”, w specjalnie wybranych urokliwych miejscach. Jeden lub dwa noclegi (w zależności od pogody) odbędzie się w wygodnym obozowisku nad Jeziorem Nawiadzkim na terenie starego siedliska Nawiady lub w lesie nad Jeziorem Gant.

Jednego dnia lunch jest zaplanowany na statku.

W terenie napoje oprócz wody mineralnej są dodatkowo płatne.

W ramach rajdu jest dowóz uczestników w niedzielę z Warszawy na Mazury i zawiezienie w następną z Mazur do Warszawy. Zalecamy oprócz ubezpieczeń, które my posiadamy wykupienie indywidualnego ubezpieczenia w tym na bagaż.

Strój do jazdy konnej jest obowiązkowy, buty 2 pary, bryczesy 2 szt., toczek, ew. kamizelka. Niezbędny jest płaszcz przeciwdeszczowy.

W związku z dość ostrym klimatem Mazur zalecamy zabranie odpowiednich ubrań na wypadek deszczu, wiatru czy przymrozków.

Decydując się na nasz rajd trzeba dobrze jeździć konno i mieć dobrą ogólną kondycję fizyczną.

Ogólny koszt rajdu: €980.00

Pokój jednoosobowy - dodatkowo €80

Rajd na bryczce - dodatkowo €50

Zalecamy aby każdy uczestnik rajdu miał swoje osobiste ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków oraz swojego bagażu. Powinno być one okazane przed rozpoczęciem rajdu.

Rajd trwa 7 dni. Pod koniec sezonu organizujemy rajd  POGOŃ ZA LISEM  11 pażdziernika 2015, gdzie jest dodatkowa opłata  €460 ale można zdobyć piękną skórę lisa i dodatkową nagrodę od nas w wysokości €500.

Woda mineralna jest dostępna cały czas gratis, jedynie inne napoje są za dodatkową opłatą .

Niezbędnym jest wpłacenie 250 Euro zaliczki od osoby 4 tygodnie przed rozpoczęciem rajdu. Reszta musi być zapłacona najpóźniej w dniu rozpoczęcia rajdu. W przypadku rezygnacji 150 Euro jest zatrzymywane a reszta odsyłana .


Przelew proszę kierować:
TAGOMAGO LIFE Janina Karasek

11-710 Piecki, Nawiady 63

account number: 31 1050 1025 1000 0023 5104 8380


W 2015 organizujemy 7 rajdów

w terminach:

 Nr
 Data
 1  10 – 17 Maj
 2  17 - 24 Maj
 3 21 - 28 Czerwiec
 4  23  - 30 Sierpień
 5

30 Sierpień - 6 Wrzesień

 6 27 - 4 Pażdziernik
 7  4 -11 Pażdziernik
POGOŃ ZA LISEM
 8  
 9  
 10  
 11  
 12  
 13  
 14  
 15  
 16            

 17  
 18  
 19  
 20  

 

Glowna Glowna Glowna Glowna Glowna